Pošto su temperature malo pale i polako se uvlačimo u naše tople domove, sve više vremena provodimo za šporetom smišljajući nova i ukusna jela za našu porodicu. A u jelima za porodicu Italijani svakako prednjače.
Na blogu koji vode dvoje zaljubljenika u kuvanje pod nazivom Twopeasandtheirpod pronašli smo, po našem mišljenju više nego ukusan recept za kanelone punjene spanaćem i gljivama.
Kaneloni su dugačka, šuplja vrsta testenine, veoma pogodna za ukusna punjenja. Ako ne možete naći kanelone u vašoj prodavnici iskoristite obične lazanje koje ćete malo obariti, puniti nadevom i urolati da dobijete oblik kanelona.
Potrebni sastojci:
Nadev:
- 2 kašike maslinovog ulja
- Manji crveni luk, sitno naseckan
- Čen belog luka, sitno naseckan
- Pakovanje gljiva po izboru
- 3 šolje svežeg spanaća
- 1 ½ šolja svežeg sira
- ½ šolje naribanog parmezana
- ½ šolje naribanog mocarela sira
- Jedno jaje
- Kašičica suvog bosiljka
- Malo bibera, soli i origana
Za paradajz sos:
- Kašika maslinovog ulja
- ½ isckane glavice crvenog luka
- 2 čena belog luka
- Tucana ljuta papričica
- 3 manje konzerve paradajz pelata
- Kašika koncentrata od paradajza
- Sveži bosiljak
- So biber
I potrebna vam je kutija kanelona.
Rernu uključita ne 170C, a vatrostalnu posudu malo namastite.
Za nadev u tavu stavite maslinovo ulje da se greje dodajte beli i crveni luk, dodajte gljive i spanać, pa dinstajte dok voda ne ispari, oko pet minuta. U posebnoj posudi umešajte sve ostale sastojke za nadev pa im dodajte ohlađenu smesu od spanaća i gljiva. Nadev ostavite po strani i krenite sa kuvanjem sosa.
Na maslinovom ulju dinstajte beli i crveni luk, dodajte tucanu papriku i paradajz pelat, umešajte i koncentrat paradajza. Dodajte sveži bosiljak, dobro začinite i ostavite da krčka oko 20 minuta. U sos obavezno dodajte i kašiku šećera da ne bude prekiseo.
Na dno vatrostalne posude stavite polovinu sosa i po njemu slažite kanelone koje ste prethodno napunili nadevom. Punjene kanelone prelijte ostatkom sosa i ribanim mocarela sirom i sve zajedno pecite oko pola sata.